AFRODANCE – Nauka tańca afrykańskiego

Afrodance to bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu. Wiele kroków i ruchów dlań charakterystycznych narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych.

Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.

Taniec afrykański to radość i ekspresja! Afrodance obudzi drzemiące w tobie siły. Wejdziesz na wysokie obroty, pobudzimy krążenie, twoje tętno i oddech przyspieszy i poczujesz przypływ endorfin. To zdecydowanie warsztaty dla tych co kochają ruch i rytm, szukają przestrzeni w ciele i chcą ją eksplorować.

REGULARNE ZAJĘCIA W WARSZAWIE 

Nasze zajęcia z tańca afrykańskiego odbywają się od września do czerwca w Sali Tanecznej przy ul. Świętokrzyska 18. W każdej chwili można dołączyć do regularnych zajęć. Poziom jest otwarty. Żeby być na bieżąco z informacjami na temat warsztatów tanecznych zapraszamy do grupy na Facebooku: AFRO warsztaty z Aniką. Anika Kamińska to instruktorka tradycyjnych tańców z terenów Afryki Zachodniej (Gwinea, Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegal). Umiejętności tanecznych nabrała pracując z tancerzami baletów w Mali, Burkina Faso i Gwinei oraz z najlepszymi tancerzami w Europie i w Polsce.  Prowadzi regularne zajęcia z afrodance w Warszawie, a także warsztaty afro z akompaniamentem bębnów na żywo w miastach całej Polski i na festiwalach.

Ile to kosztuje? Cena zajęć to 40 zł za pojedyncze wejście lub 140 zł karnet n 4 zajęcia (do wykorzystania w 5 tygodni).
Jak długo trwają zajęcia? Zajęcia trwają 1,5h i odbywają się w środy o 17:30 w Warszawie (ul. Świętokrzyska 18, sala nr 17).

Dołącz do naszych regularnych, grupowych warsztatów afro dance w Warszawie. Zajęcia są odpowiednie dla osób na każdym poziomie!