NAPRAWY BĘbnów djembe

Pękła skóra  na twoim bębnie ?  Uszkodził się korpus ? A może bęben stracił swoje pierwotne brzmienie ? Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy to dobrze trafiłeś.

 Kwesi Bancho Productions – Naprawiam bębny z pasją od 10 lat.

Nie jestem już w stanie policzyć na ilu bębnach wymieniłem skórę. Doświadczenie pozwala mi na dobór odpowiedniej skóry do wielkości i typu bębna, tak by uzyskać jak najlepsze brzmienie. Używam skór kozich lub krowich, w zależności od upodobań zamawiającego. Skóry naciągam dobrymi gatunkowo linkami pochodzenia europejskiego. Wszystkie skóry pochodzą z krajów regionu Afryki Zachodniej (Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Mali).

CENNIK:

  • Koszt wymiany skóry na djembe: 260-300 zł.
  • Koszt wymiany skóry, linki naciągu, dokonanie niezbędnych napraw i konserwacji korpusu, dodanie gumowej stopy, czyli totalny remont twojego djembe: 300 – 450 zł.

Ceny ustalane są indywidualnie i zależą od rozmiaru instrumentu, stanu zachowania i nakładu pracy.

KOnserwacja konstrukcji instrumentów

Do moich napraw zawsze podchodzę kompleksowo. Każda wymiana skóry na djembe, jest dla mnie równoznaczna z przeglądem stanu korpusu i jego konserwacją.

Do konserwacji konstrukcji drewnianych używam mieszanki naturalnych olejów sporządzonej według własnego przepisu lub lakierów. Sklejam lub wymieniam połamane elementy, uzupełniam uszczerbki.

Po wizycie u mnie twój instrument będzie czuł się jak nowo narodzony.

+ NAPRAWY NIETYPOWE: Nie boję się wyzwań. Podejmuję się również napraw rzadkich instrumentów perkusyjnych. Człowiek uczy się całe życie.

Strojenie + naprawa balafonów I KALABAS

Sam gram na balafonie. Życie zmusiło mnie do nauczenia się strojenia i naprawy tych egzotycznych i skomplikowanych instrumentów.

Praktycznie wszystkie balafony, które trafiają do Europy, przyjeżdżają z Afryki nastrojone przez miejscowych wytwórców na tzw. ucho, według regionalnych standardów strojenia. Taki balafon jest niedostosowany do gry z naszymi instrumentami. Ja wiem jak uporać się z tym problemem.

Raz przestrojony balafon nie wymaga na ogół ponownego strojenia. Jedynym czynnikiem, mogącym zmienić brzmienie, może być złe przechowywanie instrumentu.

Zajmuję się również wymianą i naprawą połamanych konstrukcji szkieletu, pękniętych linek i rzemieni, połamanych kalabas.

 

POTRZEBUJESZ NAPRAWY LUB STROJENIA?

Jeżeli chcesz zlecić mi naprawę lub strojenie swojego bębna, skontaktuj się ze mną przez poniższy formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer +48 575 754 433.

– Kwesi Bancho Productions, Paul Grocot.

1 + 6 =