Ankata dla dzieci i rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą na zajęcia i koncerty dla najmłodszych. Proponujemy starannie przygotowane i przemyślane programy atrakcji kulturalnych, takich jak warsztaty bębniarskie dla dzieci oraz dla całych rodzin, koncerty muzyki afrykańskiej oraz lekcje tańca afrykańskiego. Prowadzimy grupowe warsztaty w przedszkolach i szkołach, a także w domach kultury, na festynach, podczas zielonych szkół, kolonii, ferii i imprez urodzinowych. 

 Warsztaty bębniarskie dla dzieci

Wspólne muzykowanie daje małym uczestnikom radosne poczucie wewnętrznego spełnienia, uczy współpracy w grupie, kształci u dzieci poczucie rytmu, daje możliwość twórczej ekspresji oraz rozwija muzyczne horyzonty. Podczas muzycznych spotkań dzieci uczą się grać na tradycyjnych bębnach djembe pochodzących z Afryki Zachodniej oraz na różnego rodzaju małych instrumentach perkusyjnych.

Na zajęciach dzieci poznają technikę gry na bębnach oraz uczą się grać autentyczne rytmy afrykańskie. Zajęcia uczą także tolerancji dla różnorodności kulturowej oraz poszerzają wiedzę o świecie. Przyjazna atmosfera w jakiej prowadzimy zajęcia wspiera naturalną aktywność dzieci, pozwala na twórczą samorealizację i wywołuje poczucie radości ze wspólnego muzykowania.

Program zajęć bębniarskich starannie dopasowujemy do wieku i możliwości uczestników. Dla młodszych dzieci przewidujemy zabawy rytmiczne angażujące ruchowo, z kolei dzieci starsze z radością przyswajają pełne formy muzyczne z prostymi aranżacjami. Wszystkim uczestnikom zapewniamy bębny typu djembe i instrumenty perkusyjne (dla grup do 20 osób).

W ramach pracy z grupami istnieje również możliwość przygotowania pokazu muzyki afrykańskiej.

WARSZTATY Rodzinne

Organizujemy warsztaty bębniarskie dla rodzin. Zapewniamy instrumenty oraz wykwalifikowanych prowadzących, którzy w oparciu o bogate doświadczenie stworzyli program warsztatów rodzinnych. Takie warsztaty to świetny sposób na kreatywne i twórcze spędzanie czasu rodziców lub opiekunów ze swoimi pociechami.

Podczas warsztatów wytwarza się wspólna płaszczyzna między dziećmi i rodzicami, w oderwaniu od codziennych spraw i obowiązków. Przez ten krótki czas rodzice zmieniają swoją rolę w relacji, niejako schodzą do poziomu dzieci, poprzez fakt, że mają jednakowy z dziećmi status wobec prowadzącego. Pozwala to na pogłębienie więzi i sprawdzenie się w nowych rolach.

Dzieci uwielbiają, gdy rodzice są na ich wyłączność i bawią się z nimi jak „równy z równym”. Dzięki wsparciu i poczuciu bezpieczeństwa, zapewnionym przez obecność rodziców na warsztacie, dzieci łatwiej nawiązują kontakty z pozostałą częścią grupy. Pomaga to w socjalizacji i przełamywaniu lęków i barier społecznych. Wspólne granie na bębnach jest relaksującą i rozwijającą rozrywką, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Wszystkim uczestnikom warsztatów zapewniamy bębny typu djembe i instrumenty perkusyjne (do maks. 20 osób).

Koncerty dla dzieci:

AUDYCJA MUZYCZNO-EDUKACYJNA „AFRYKAŃSKA PRZYGODA”

Zależy nam na wszechstronnym rozwoju dzieci oraz popularyzacji muzyki i kultury afrykańskiej. Nasze audycje uczą dzieci tolerancji i szacunku dla odmienności innych kultur i narodowości.

Program audycji został starannie skomponowany i dostosowany do możliwości percepcyjnych małych słuchaczy. Audycja może zostać opcjonalnie rozszerzona o półgodzinny warsztat gry na bębnach. Nasza audycja to forma interaktywnego koncertu edukacyjnego, prezentującego muzykę omawianą w sposób przystępny i ciekawy przez przygotowanych muzyków.

30-40 minutowy program audycji „Afrykańska Przygoda” obejmuje koncert, pokaz tradycyjnego tańca afrykańskiego, prezentację i zapoznanie dzieci z etnicznymi instrumentami: dundun, djembe, balafon i krin. W programie skierowanym do przedszkoli przewidziane jest opowiadanie oryginalnej afrykańskiej bajki z muzyką w tle. Z kolei podczas audycji muzycznej dzieci poznają walory brzmieniowe egzotycznych instrumentów, które są powszechnie spotykane w Afryce, a w Europie stanowią rzadkość.

Gorąco zachęcamy wszystkie placówki oświatowe do korzystania z naszej oferty edukacyjnej. Gwarantujemy jej wysoki poziom merytoryczny oraz artystyczny.

Warsztaty taneczne

Prowadzimy jednorazowe i regularne warsztaty z tańca afrykańskiego dla dzieci.

Pełne dynamicznych ruchów tańce afrykańskie pozwalają dzieciom na spożytkowanie nadmiarów energii w pozytywny, rozwojowy i artystyczny sposób, a także na zdrowe wyładowywanie nagromadzonych emocji. Warsztaty taneczne pozytywnie wpływają również na rozwój osobistej ekspresji, poczucia rytmu oraz koordynacji ruchowej naszych najmłodszych. Takie zajęcia to gwarancja świetnej zabawy!

Zajęcia przeprowadzane są przy muzyce puszczanej z płyt lub, opcjonalnie, z akompaniamentem zespołu bębniarzy grających na żywo.

Chcesz zorganizować z nami warsztat lub pokaz dla dzieci? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie w odpowiednim wyprzedzeniu czasowym, abyśmy mogli wspólnie zaplanować wydarzenie w spokojnej, profesjonalnej atmosferze.